Első lépések, tesztek

A Microsoft Teams az egyik legnépszerűbb csoportmunkát elősegítő alkalmazás. Segítségével hatékonnyá tehetjük a szervezeten belüli személyek kommunikációját, közös munkáját.

A Teams nem csak egy egyszerű csevegő program. Az írásos kommunikáció mellett hívásokat is indíthatunk, csoportokat hozhatunk létre a különböző projektekhez, fájlokat oszthatunk meg, melyeken közösen dolgozhatunk. A Teams a többi Office csomagban található programmal is remekül együttműködik.

A Teams-nek van ingyenes verziója is, viszont a bejelentkezéshez Microsoft fiók szükséges. Ha valamilyen szervezet tagja, akkor a szervezetétől kapott felhasználónévvel, illetve jelszóval jelentkezhet be. A bejelentkezésnél meg kell adni azt is, hogy milyen szervezethez csatlakozik a Teams-szel. Ez utólag módosítható, de egyszerre csak egy szervezethez tud csatlakozni.

loading

A sikeres bejelentkezést követően egy ehhez hasonló ablakot kell, hogy lássunk. A bal oldali sávban tudunk váltani a program egyes funkciói között, a felső keresőmező segítségével kereshetünk rá emberekre, csoportokra, műveletekre. A jobb felső sarokban az ablakvezérlő gombok előtti ikonra kattintva a saját profilunkat nézhetjük meg.

loading
loading

Kattintsunk rá jobb oldalon, felül a saját személyünket megjelenítő ikonra. A lista tetején látjuk a nevünket, válasszuk alatta a Profil szerkesztése hivatkozást!

Itt lehetőségünk van módosítani a Teams-ben használt nevet, illetve a profilképünket. (Vállalati környezetben általában a név módosítására nincs lehetőség, csak a profilképet módosíthatjuk)

loading

Mint a legtöbb csevegő alkalmazásban itt is jelzi a program, hogy mikor vagyunk elérhetőek. Ezt manuálisan is módosíthatjuk, ha rámutatunk az egérrel az Elérhető opcióra.

loading

Kicsit lejjebb a menüben találjuk a Beállítások opciót, amivel a programra vonatkozó beállításokat hívhatjuk elő.

A megjelenő panel bal oldalán vannak a különböző kategóriák.

loading

Az Általános kategóriában állíthatjuk be a program megjelenési stílusát. Háromféle téma közül választhatunk. Lejjebb a programra vonatkozó fontosabb opciókat találjuk. Itt tudjuk például ki- és bekapcsolni azt, hogy a program a rendszer indításakor automatikusan elinduljon-e vagy sem. A panel alsó részén a kezelőfelület nyelvét módosíthatjuk.

Érdemes még megemlítenünk az Eszközök kategóriát, itt ellenőrizhetjük, hogy a beállított hangszóró és mikrofon megfelelően működik-e.